Přeskočit na hlavní obsah

Bazar zbraní

Jakkoli se myšlenka zařazení rubriky bazar zbraní na stránku o zbraních tak nějak nabízí, nebudeme si nic nalhávat - ten nápad není úplně originální. Někteří obzvláště zlí jazykové dokonce tvrdí (a mají pravdu), že bazar zbraní a střeliva, navíc pokud je zcela zdarma, slouží zejména pro generování návštěvnosti stránky a přilákání nových lidí, kteří by třeba jinak vůbec nepřišli.

Této naprosto iracionální teorii by mohlo nasvědčovat například i to, že se pak o takovém bazaru zbraní píšou různé články třeba na externích blozích (blogách? blogech? blogzích?), kde se vhodnou kombinací odkazů jakoby nenápadně odkazuje dovnitř webu třeba na sekci bazar zbraní bez ZP, což má (podle někoho) pozitivní vliv na indexování webu na vyhledávačích a tak. Ale to jsou všechno jenom pomluvy samozřejmě.

Bazar zbraní prostě na webu o zbraních být musí. A to všechno jsou opravdu jen pomluvy, například v téhle větě vůbec žádný odkaz není. Nicméně, ať už je důvod pro zařazení bazaru zbraní (vidíte, zase nic) na ZBRANĚ.cz jakýkoli, jedno nám bylo jasné hned od začátku - nemůžeme udělat jen další bazar zbraní a čekat, že se přes noc stane nejpopulárnějším bazarem zbraní v ČR. Nebo druhým nejpopulárnějším. Nebo třetím. Nebo že vůbec někdo přijde...

Stejně jako u ostatních sekcí naší stránky jsme ale vsadili na dokonalost a čas - do našeho bazaru jsme zasadili semínka dokonalosti, postupně je zaléváme a čekáme až vyrostou a někdo si jich všimne. A času je zatím dost. A o čem je vlastně řeč? Není to jenom další obyčejný bazar - seznam inzerátů? Tak by se to jistě mohlo zdát, ale stačí bližší pohled a uvidíte už některé kvítky...

Tak například - naše technologie pro nahrávání většího množství obrázků najednou i pomocí drag&drop (to sice není nijak originální, ale ty stávající nejsou dokonalé a neumožňují všechno, co potřebujeme) s následnou možností rychlých úprav pořadí fotek pouhým přetažením, otáčením a mazáním. Je to tak intuitivní, že jsou všechny fotky často nahrané dříve, než si člověk vůbec pomyslí, že je chce nahrát.

Přepínání módů zobrazení seznamu inzerátů mezi klasickým, mřížkovým a tabulkovým zobrazením je tak rychlé, že opět je kolikrát dřív přepnuté, než člověk vůbec ví, že to chce udělat (přepínání zobrazování je řešeno jen pomocí css, stránka se znovu nenačítá). Obsah bazaru je indexován stejným způsobem, jako obsah ostatních sekcí - výběrem rubrik / podrubrik dochází k zužování obsahu, takže navigace je maximálně rychlá a přehledná (doufáme). Všechny inzeráty jsou navíc zadávány pod jednotným přihlašovacím jménem, takže následné úpravy a mazání inzerátů jsou otázkou jednoho kliku (v této verzi naleznete vlastní inzeráty přímo v seznamu inzerátů pod tlačítkem 'moje inzeráty', do budoucna přibude jednotná správa veškerého obsahu ve společném uživatelském menu).

Mluvíme-li o přihlašování - součástí našeho systému je i vnitřní pošta, kterou lze samozřejmě využít i pro odpovědi na inzeráty. Je naprosto legitimní zadat inzerát pouze pod nickem, bez telefonu a bez e-mailu a odpovědi si vyzvedávat ve vnitřní systémové poště. To je zrovna jedno z těch semínek, které budou hodně dlouho klíčit, ale věříme, že toto zjednodušení a v neposlední řadě ochrana před nechtěnými telefonáty a spamem je krok správným směrem.

A to jsme ještě nezmínili přiřazení zbraní. Vzhledem k tomu, že součástí serveru ZBRANĚ.cz je celkem nepřekvapivě i databáze zbraní (tohle už je ale FAKT naposled), nabízí se rovněž možnost přiřazovat konkrétní zbraně k jednotlivým inzerátům a umožnit tak snadné a rychlé srovnávání nabídek stejně jako zobrazování detailů o zbraních v bazaru u každého inzerátu. Tato funkcionalita je ovšem zatím ještě v plenkách, zbraně k zadaným inzerátům přiřazujeme ručně, ale až bude databáze zbraní plnější a bazar frekventovanější (doufáme), přijde čas na automatizované, případně intuitivně - uživatelské přiřazování zbraní rovnou při zadávání inzerátů.

Teď by se určitě hodil přímý odkaz na zadávání inzerátu s nenápadnou pobídkou 'tak si to teď zkuste', ale to by bylo příliš prvoplánové. A hloupé. A zbytečné - každý 'SEO odborník' vám navíc řekne, že u 'linkbuildingu' nejde zase až tak moc o to, jestli na ty linky vůbec někdo kliká nebo ne...

A to je asi tak v kostce všechno, co se dá o bazaru zbraní napsat...Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Velký Bratr se na zbraně (cz) nedívá...

Existuje jistá teorie. Nepochybně zcela nepravdivá, konspirační a vůbec ne založená na doložitelných faktech. Tato teorie říká, že provozovatelé některých velkých internetových stránek, například nejmenovaných sociálních sítí anebo třeba celosvětově zcela dominantních vyhledavačů, sbírají o uživatelích internetu data. Nejenom v době "pobytu" na jejich stránkách, ale prostřednictvím cookies, pluginů, kódů, fontů a dalších skvělých věcí i tak nějak pořád.

To je samozřejmě zcela šílená představa a bláznivá teorie - každý ví, že všechny internetové stránky jsou prozovovány z čistého altruismu proto, aby byl internet bezpečnější, přehlednější a obsahoval víc krásných věcí jako jsou hrající si koťátka a názory. Prostě, určitě není čeho se bát a pokud se vám například někde zobrazí kontextová reklama na věc, kterou jste si právě koupili anebo uvidíte reklamu na něco, o čem jste si někdy s někým psali / mailovali / na co jste zrovna pomysleli (dobře, tohle je zatím ještě trochu při…

3D model pro tisk zbraně v ráži .50 BMG ke stažení (+ tip na levnou tiskárnu)

Je to naprosto jednoduché. Stáhnete si takovej ten model, co o tom všichni mluví a jsou toho teď plný internety. Nahrajete si tenhleten softwér k tři dé tiskárně a pak zmáčkete čudlík. A je to, za chvíli máte hotovou zcela funkční, neregistrovanou, ale úplně svobodnou palnou zbraň. Samozřejmě jen pro vlastní sebeobranu. Teď jenom najít ten správný model (3D) a pak ještě sehnat tu levnou tiskárnu, že ano. Ale kde začít hledat?

Jakkoli se to může po slibném začátku zdát neuvěřitelné, tento post není o 3D tisku zbraní. Vlastně, teď když na to přišla řeč, celý tento blog není vůbec o zbraních. Toto je "Blog o webové stránce ZBRANE.cz a jejím vývoji aneb pojednání o nekonečné cestě k dokonalosti", což je uvedeno v jeho záhlaví. Naše www stránka ale o zbraních je a tenhle blog je o té stránce. To samozřejmě neznamená, že by snad nadpis byl míněn třeba jako takový "click bait", anebo že bychom se teď chtěli vozit na vlně módního tématu, ke kterému se každý zasvěceně vyjad…